if (!string.IsNullOrEmpty(Model.PrevPageFullUrl))
{
}
if (!string.IsNullOrEmpty(Model.NextPageFullUrl))
{
}
Top bancuri - Page 251
Skip to main content
Ion la spovedanie, in post:
- Parinte, aseara vin de la camp, imi vad Nevasta cam trista, palida, trasa la fata;
Stiu, e pacat, e post, dar mi-era asa de mila de ea Ca am luat-o si i-am tras-o 5 ore in sir....
- Vai, Ioane, e pacat...
- Da parinte, Stiu, imediat dupa aceea m-am imbracat si am Dat fuga la sfintia ta sa ma spovedesc, dar mi-a Raspuns cucoana preoteasa ca nu еsтi acasa;
Si era cam trista, palida, trasa la fata;
Stiu, e pacat, e post, dar mi-era asa de mila de ea Ca am luat-o si i-am tras-o si ei 5 ore in Sir... dar ce ai parinte, te vad cam trist, palid, Tras la fata....
Tatăl lui Ştrul e evreu şi mamă-sa ţigancă. Într-o zi, vine Ştrul la mamă-sa şi zice:
- Mamă, eu sînt mai mult evreu sau mai mult ţigan?
- Nu ştiu, Ştrul, zise mama. Du-te şi întreabă-l pe taică-tău!
- Unde-i tata?
- În sufragerie, îşi caută moneda de 100 de lei pe care a pierdut-o ieri!
Se duce Ştrul la tată-său şi îl întreabă:
- Tată, poate poţi tu să-mi dai un răspuns la întrebarea asta, eu sînt mai mult evreu sau mai mult ţigan?
- Nu ştiu, dar de ce întrebi?
- Un băiat care locuieşte cu noi pe stradă îşi vinde bicicleta, iar eu nu ştiu ce să fac, să încerc să mă tocmesc sau să aştept pînă la noapte şi să i-o fur...
Discutie intre vecini:
Vecinul 1:
- Buna ziua, dumneavostra sunteti noul vecin?
Noul vecin:
- Da, tocmai m-am mutat.
Vecinul 1:
- Si cu ce va ocupati?
Noul vecin:
- Sunt profesor universitar, predau cursuri de logica deductiva.
Vecinul 1: Aha?... Si ce e logica deductiva?
Noul vecin:
- Sa va dau un exemplu. Vad ca aveti o cusca pentru caine acolo in gradina.
Vecinul 1:
- Da.
Noul vecin:
- Eu deduc ca aveti un caine!
Vecinul 1:
- Pai,... da.
Noul vecin:
- Daca aveti un caine, aveti probabil copii.
Vecinul 1:
- Exact.
Noul vecin:
- Daca aveti copii, eu deduc ca aveti sau ati avut o femeie.
Vecinul 1:
- Pai da , sunt casatorit.
Noul vecin:
- Daca aveti o nevasta, deduc ca sunteti heterosexual.
Vecinul 1:
- Ah,... da. Sunt insurat.
Noul vecin:
- Eh bine, asta este logica deductiva.
Vecinul 1:
- Extraordinar.
Un pic mai tarziu spre seara vecinul 1 intalneste vecinul 2.
Vecinul 1:
- M-am intalnit cu noul vecin, tare simpatic!
Vecinul 2:
- Si cu ce se ocupa?
Vecinul 1:
- Face o chestie extraordinara: tine cursuri de logica deductiva.
Vecinul 2:
- Ce e asta?
Vecinul 1:
- Stai asa sa-ti dau un exemplu... Ai o cusca pentru caine in gradina ta?
Vecinul 2:
- Nu!
Vecinul 1:
- Eh,... atunci... еsтi homosexual!