Дневникът на един "хакер"
15 февруари - току що се опитах да се свържа към интернет, за която толкова много бях слушал - неможах да се свържа, може би нещо не е наред...
16 февруари - един приятел ми каза, че трябва да си сложа модем на компютъра. не виждам защо. сигурно се опитва да ме излъже. за какъв ме мисли той?
17 февруари - купих си модем. не знам какво да правя с него. не влиза нито във флопито, нито в принтера. много съм разочарован...
18 февруари - най-накрай свързах модема към компютъра и той заработи. всъщност едно десетгодишното съседче направи това вместо мен.
19 февруари - десетгодишното съседче ме включи в интернет. то трябва да е много умно.
20 февруари - какво е това провайдър? аз си мислех, че съм се включил към интернет, а не към някакъв си провайдър. много съм разочарован...
21 февруари - десетгодишното съседче ми показа как да изпращам електронни писма. то трябва да е генийче... поне в сравнение с мен.
22 февруари - вчера чух по радиото за irc-internet relay chat.проверих в речника - "chat" означава лек разговор, бъбрене. опитах се да говоря на компютъра, но нищо не стана. може би ми трябва микрофон.
23 февруари - десетгодишното съседче ми показа как да използвам irc. но тези хората там използват понякога главни букви. как го правят? въобще не мога да си представя как се пишат главни букви. може би използват друга клавиатура?
"Знам, че сме най-древната цивилизация на Балканите, в Европа, във Вселената, наясно съм че динозаврите, маймуните, трансформърите и покемоните са произлезли от нас.
Знам, че сме били на три морета, три планети и ставаме мъже на три ракии. Знам, че сме народ който играе в ледени води, ходи по огън, пие вода с уран и яде лютеница с наркотици.
Запознат съм, че сме измислили компютъра, автоматичната скоростна кутия, тройния чушкопек, левия мигач и десния завой.
Знам, че имаме песен в космоса и на Евровизия (за другия поп) фолклор е трудно доказването, защото сърбите и гърците са смляха да ни джамбазят хитовете.
Знам, че след като са изобретили секса ние първи заменяме козата с жена.
Запознат съм, че сме създали кирилицата, глаголицата, шльокавицата (zdr ko pr), телепатията и езика на делфините.
Наясно съм, че разбираме от футбол, политика, варене на ракия, генно инженерство и ядрена физика.
Знам за всички тия патриотични неща, колко велик народ сме и никога не съм спирал да се гордея с това, ама сънародници, айде моля Ви се припомнете си кои сме и спрете да серете в общата маза."

От домоуправетеля
Жена ми и аз купихме от колата сандвич в Макдоналдс и аз подадох банкнота от 5 долара.
Нашата обща сума беше $4,25, така че подадох и 25 цента.
Момичето каза, "Давате ми твърде много пари."
Казах: „Да, знам, но по този начин можете просто да ми върнете един долар“.
Тя въздъхна и отиде да повика мениджъра, който ме помоли да повторя молбата си.
Направих го, той ми върна 25-те цента и каза: „Съжалявам, но ние не правим такива неща.“
След това касиерката ми върна 75 цента ресто.
Не обърквайте хората в Макдоналдс!
Трябваше да ремонтираме вратата на гаража.
Майсторът ни каза, че един от проблемите ни е, че нямаме достатъчно мощна дрелка.
Помислих за минута и казах, че имаме най-мощната, правена по това време, 1/2 конски сили.
Той поклати глава и каза: „Имате нужда от 1/4 конски сили.“
Отговорих, че 1/2 е по-голямо от 1/4 и той каза: „Неее, не е - 4 е по-голямо от 2."
Не сме ползвали този сервиз оттогава...
Живея извън града.
Наскоро новият ни съсед се обади в местния градски съвет, за да поиска премахването на знака "ВНИМАНИЕ ПРЕСИЧАТ ЕЛЕНИ", който беше на нашия път.
Казал: „Тук много елени биват блъскани от коли! Не мисля, че това вече е добро място за пресичане на елени."
Бях на летището и един служител ме попита:
„Някой слагал ли е нещо в багажа ви без ваше знание?“
На което аз отговорих: „Ако беше без мое знание, как бих могъл да знам?“
Той се усмихна снизходително и каза: „Точно затова питаме“.
Светофарът за пешеходци на ъгъла издава звуков сигнал, когато е безопасно да пресечете улицата.
Бях с позната в колата и тя ме попита дали знам за какво служи звуковият сигнал.
Обясних, че сигнализира на незрящи, когато свети червено.
Ужасена, тя каза: „Кой, за Бога, разрешава на слепите хора да шофират?!“
Тя е държавен служител.....
Когато жена ми и аз пристигнахме в сервиза, за да вземем колата си след ремонт, ни казаха, че ключовете са били заключени в нея.
Заварихме механика, който трескаво работеше, за да отключи вратата от страната на шофьора.
Докато гледах от страната на пътника, инстинктивно натиснах дръжката на вратата и открих, че е отключена.
„Хей“, обявих на техника, „Отворено е!“
Неговият отговор беше: „Знам. Вече оправих тази страна".
БЪДЕТЕ НАЩРЕК!
Те са сред нас, размножават се и гласуват....